Schaakvereniging Made

Leer schaken

Avondteam SV ’t Paardje als degradatiespook naar carnaval

Het in ernstige degradatienood verkerende Madese viertal speelde in de zesde ronde van de Avondcompetitie van de NBSB in Roosendaal tegen het plaatselijke R.S.G. A. De gastheren waren ook nog niet in veilige haven en er ontspon zich een ware degradatiekraker. Helaas verloor ’t Paardje voor de vierde maal met het kleinst mogelijke verschil, namelijk 1,5-2,5. In de slotronde ontvangt ’t Paardje hekkensluiter De Pion B, eveneens uit Roosendaal. Bij winst kan op de ranglijst ten koste van Staunton uit Etten-Leur de veilige zesde plaats bereikt worden.

R.S.G. A – ’t Paardje A
E. Elven – R. Stadhouders 1-0
M. Naalden – P. van den Hout 0-1
A. Schumacher – M. Govers rem
M. Jacobs – R. Gosens 1-0

De avond begon alleszins hoopvol want Marc Govers speelde in een evenwichtige partij op een risicoloze manier naar een puntendeling. Vervolgens wist Peter van den Hout door een schitterende combinatie op overtuigende wijze het volle punt te behalen. Alle ingrediënten om afstand te nemen van de hatelijke 1,5-2,5 nederlagen waren daarmee aanwezig. Helaas ging teamleider René Stadhouders na zware strijd in de tijdnoodfase kopje onder. Het lot lag daarmee in handen van invaller René Gosens, de “remisekoning” van SV ’t Paardje. Ditmaal deed hij die naam echter geen eer aan want hij liet zich verschalken door een lastig vrijpionnetje. Voor de vierde maal stond toen de eindstand 1,5-2,5 op het scorebord; een uitslag die nooit went, ook al is de zure bijsmaak steeds hetzelfde.